11 czerwca 2026 r. uczniowie SOSW Żary wzięli udział w wycieczce do Szklarskiej Poręby.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przejścia Szlakiem Walońskim, podczas którego poznawaliśmy ciekawostki związane z historią regionu oraz podziwialiśmy piękno karkonoskiej przyrody.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Leśnej Hucie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć proces ręcznego wytwarzania szkła oraz podziwiać niezwykłe wyroby szklane.
Po aktywnym spacerze przyszedł czas na odpoczynek i regenerację sił w Chacie Walońskiej. Przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy i cieszyliśmy się miłą atmosferą.
Wycieczka była pełna ciekawych doświadczeń, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |



